Chcete obočí, které dokonale rezonuje s vaším obličejem a zlepšuje váš celkový vzhled? Máme pro vás několik osvědčených rad a tipů, jak si vytvarovat obočí, aby vypadalo skvěle!

Analýza obličejových rysů

Analýza obličejových rysů je klíčovým prvním krokem k vytvoření dokonalého obočí. Připravte se na pečlivou studii vašeho obličeje a identifikujte klíčové body, které ovlivňují tvar a délku obočí.

 • Měření délky obočí: Změřte délku obočí ve vztahu k vašim očím, nosu a obličejovým liniím. Tím získáte jasný obraz o ideálním začátku a konci obočí.
 • Stanovení symetrie: Zkontrolujte symetrii obou stran obličeje. Ideální obočí by mělo být symetrické, a proto je důležité zjistit, zda začátek, oblouk a konec obočí odpovídají oběma stranám obličeje.
 • Přizpůsobení obočí tváři: Zvážte tvar obličeje, aby bylo obočí přizpůsobené vašim přirozeným obličejovým liniím. Rozhodněte se, zda upřednostníte obloučkovité, rovné nebo jiné tvary obočí.

Určení tvaru obočí

Určení správného tvaru obočí je klíčové pro dosažení přirozeného a esteticky působivého výsledku.

 • Výběr tvaru podle obličejového tvaru: Různé tvary obočí lichotí různým obličejovým tvarům. Například obličej ve tvaru srdce může vyhovovat jinému tvaru obočí než obličej ve tvaru oválu. Vyberte tvar, který bude zdůrazňovat vaše nejlepší rysy.
 • Zohlednění přirozeného tvaru: Při určování tvaru obočí respektujte přirozený tvar, který vám dala matka příroda. Zásahy by měly být subtilní a sloužit zdůraznění, ne přeměně.
 • Trendy v tvarech obočí: Zjistěte aktuální trendy v tvarech obočí. Móda se mění, a tak je dobré být obeznámen s nejnovějšími styly, i když zůstanete věrní svému osobnímu vkusu.

První kroky k ideálnímu tvaru

Započněte proces vytváření ideálního tvaru obočí odstraněním nadbytečných chloupků a odhalením přirozeného tvaru obočí.

 • Použití malého hřebenu: Použijte malý hřeben na obočí, abyste vyčesali chloupky nahoru. Tím odhalíte přirozený tvar a umožníte začít s čistým plátnem pro další úpravy.
 • Pravidlo méně je více: Pamatujte na pravidlo „méně je více“ při odstraňování chloupků. Cílem není vytvořit tenká obočí, ale spíše zdůraznit přirozený oblouk a tvar.
 • Odstranění chloupků kolem oblouku: Konzervativně odstraňte chloupky kolem oblouku obočí. Držte se přirozené linie a postupujte opatrně, abyste zabránili přílišnému odstranění.

Vytvoření ideální délky

Vytvoření ideální délky obočí je dalším klíčovým krokem k dosažení symetrického a esteticky působivého výsledku.

 • Položení propisky na začátek: Změřte délku obočí začátkem u nosu. Položte propisku kolmo od nosu k obočí a označte začátek. Tento bod by měl být přirozeným začátkem obočí.
 • Zakreslení konce obočí: Posuňte propisku tak, aby procházela vnějším koutkem oka, a označte místo, kde se kříží s obočím. Tím získáte správnou délku obočí.
 • Oříznutí přebytečných chloupků: Ořízněte přebytečné chloupky, které přesahují stanovenou délku. Držte se předem označených bodů, abyste zajistili symetrii.

Vytvarování oblouku

Oblouk obočí hraje klíčovou roli v celkovém vzhledu a zdůrazňuje výraz obličeje.

 • Identifikace vrcholu oblouku: Zjistěte, kde by měl být nejvyšší bod oblouku. Tento bod by měl být přibližně uprostřed mezi začátkem a koncem obočí.
 • Přirozenost oblouku: Při vytváření oblouku dbajte na zachování přirozenosti. Příliš vysoký nebo příliš nízký oblouk může působit neharmonicky.
 • Symetrie oblouku: Vytvořte symetrický oblouk na obou stranách obličeje. Případně upravujte podle potřeby, abyste zajistili rovnováhu.

Fixace obočí

Pro udržení vytvořeného tvaru a vzhledu použijte obočí gel nebo průhledný vosk.

 • Použití gelu na obočí: Aplikujte na obočí gel nebo vosk, abyste chloupky udrželi na svém místě. Tento krok zajistí, že obočí zůstane pevné po celý den.
 • Průhledný vosk pro přirozený vzhled: Pro přirozený vzhled zvolte průhledný vosk. Tím dosáhnete pevnosti bez přidané barvy. Barva obočí by navíc vždy měla odpovídat barvě vlasů.

Pravidelná údržba

Nezanedbávejte pravidelnou údržbu, abyste udrželi své obočí v optimální formě.

 • Frekvence odstraňování chloupků: Pravidelně odstraňujte nadbytečné chloupky kolem obočí. Frekvence závisí na rychlosti růstu vašich chloupků.
 • Dodržování tvaru obočí: Pravidelně dodržujte tvar obočí. I malé úpravy mohou zajistit udržení dokonalého vzhledu.
 • Návštěva profesionála: Pro náročnější úpravy obočí nebo změny konzultujte s profesionálem. Odborník vám může poskytnout rady a doporučení.

Nejčastější chyby při tvarování obočí

Při tvorbě obočí je snadné podlehnout několika běžným chybám, které mohou výrazně ovlivnit celkový vzhled obličeje. Pamatujte, že pečlivost a opatrnost jsou klíčové, a vyhněte se následujícím nejčastějším chybám.

Příliš tenké obočí

Jednou z nejčastějších chyb je přílišné odstraňování chloupků, což může způsobit příliš tenká obočí. Přirozená symetrie obličejových rysů může být narušena, což může působit neúměrně a nedat očím dostatečný rámec.

Nepřirozený tvar oblouku

Další častou chybou je vytvoření nepřirozeného tvaru oblouku obočí. Při úpravě oblouku buďte opatrní, abyste zachovali přirozený tvar, který ladí s obličejem.

Asymetrie

Nedostatečná pozornost k symetrii může způsobit, že obě strany obočí vypadají rozdílně. Je důležité zajistit, aby byly obě obočí co nejvíce symetrická, což ovlivňuje celkovou harmonii nebo i zeštíhlení obličeje.

Přehnané vyplňování

Příliš intenzivní používání stínu nebo tužky na obočí může vést k přehnanému vyplňování, což působí neesteticky a vytváří umělý dojem. Udržujte vyváženost a používejte produkty na obočí s mírou.

Ignorování přirozeného tvaru

Někdy je snadné ignorovat přirozený tvar obočí a snažit se vytvořit něco zcela odlišného. Avšak při tvorbě obočí je důležité respektovat a zdůraznit přirozený tvar, který se bude nejlépe hodit k obličejovým rysům.

Neprofesionální techniky

Používání neprofesionálních technik nebo nesprávných nástrojů může vést k chybám při tvarování obočí. Při výběru nástrojů a produktů se poraďte s odborníkem a naučte se správné techniky aplikace.

Na závěr

Vytváření dokonalého obočí je umění, které kombinuje preciznost, trpělivost a znalost vlastních obličejových rysů. S tímto průvodcem jste získali vhled do procesu tvorby obočí, které bude ladit s vaším obličejem a zdůrazní vaši přirozenou krásu.

 

Sledujte tvar svého obočí, experimentujte s různými technikami a produkty, a přizpůsobte si svůj přístup podle aktuálních trendů a svých vlastních preferencí. Buďte kreativní a užívejte si proces tvorby obočí, které bude reflektovat vaši osobnost a jedinečný styl.

Helena Blažková