top

Na koncert Rádia OK přijelo 6500 návštěvníků

Email Tisk PDF

 

V sobotu 22. května 2010 se na pláži opatovického písníku uskutečnil již pátý ročník koncertu Rádia OK. Skvělou podívanou, poslech a zábavu si nenechalo ujít 6500 návštěvníků.

 

Celá akce byla připravována dlouho dopředu. Za Opatovice nad Labem se organizace ujali starosta obce Ing. Pavel Kohout a šéfredaktor občasníku OPATOVICE DNES Radek Šejvl. S organizací pomáhalo také 30 dobrovolníků. V pátek před akcí bylo třeba postavit ohrazení kolem prostoru a upravit zázemí. V sobotu dopoledne přípravy vrcholily. Na konci přístupové cesty vyrostlo pódium, prostor pro diváky olemovaly stánky občerstvením, nezbytným pivem, parukami a dalšími drobnostmi. Pro děti byla připravena cukrová vata a skákací hrad. Také Opatovice nad Labem měly svůj stánek s upomínkovými předměty. Možná i vy máte doma slušivou modrou čapku a tričko, sklenici nebo zvoneček, vše se znakem naší obce.

První fanoušci se objevili už před desátou hodinou dopoledne. Postupně začala přijíždět auta a cyklisté, od vlaků a z obce přicházelo stále více lidí. Díky usilovné práci místních dobrovolníků a pomoci státní i obecní policie se podařilo všechny bez problémů nasměrovat na smluvená parkoviště a k vstupní bráně do areálu.

Koncert zahájila rocková skupina Keks, která začala slavit úspěchy v 80. letech. Náctileté fanynky potěšil svým vystoupením Josef Vágner, objev Českého slavíka roku 2007. Účast Václava Neckáře všem dokázala, že je možné překonat nepřízeň osudu i sám sebe. Jeho zpěv doprovázely Bacily. Jak asi víte, nejde v tomto případě o původce nějaké zákeřné choroby, ale o hudební skupinu. Dalibor Janda zazpíval své nejznámější hity, zabrousil i do novější tvorby a na chvíli přenechal pódium své dceři Jiřině Anně. Petr Spálený s sebou kromě skupiny Apollo Band přivezl i svou manželku, zpěvačku Milušku Voborníkovou. Sama nepřijela ani filmová Saxana – Petra Černocká. Zpívala za kytarového doprovodu svého manžela. Helena Vondráčková s sebou nepřivezla žádné další hudebníky, zato měla vlastní obytný autobus. Její vystoupení bylo plné elánu a energie, která dokázala zvednout diváky všech generací z pomyslných židlí. Návštěvníci koncertu si společně se zpěvačkou zazpívali závěrečnou píseň Červená řeka a bylo je opravdu slyšet. Osvědčené hity zkrátka opět slavily úspěch. Na kvalitu prostě čas neplatí!

Dobrou náladu a úžasnou atmosféru koncertu nemohl překazit ani déšť, který několikrát donutil diváky vytáhnout pláštěnky a deštníky. Nemuseli litovat ani ti, kteří oželeli televizní přenos hokejového zápasu Česko-Švédsko. Moderátoři hlásili aktuální výsledky přímo z pódia. Obdobně byly připomenuty i úspěchy místních házenkářů.

Většina návštěvníků odcházela spokojená, snad jen trochu smutná, že už je konec. Pak už jen zbývalo, aby pan Baier pomohl vyprostit obytný autobus Heleny Vondráčkové, který zapadl na podmáčené pláži. Stánkaři sbalily své stánky a spousty návštěvníků připomínaly jen spousty plastových kelímků a papírků. Zvědavci, kteří se přišli druhý den podívat na „místo činu“, uviděli jen podupanou trávu. Vše bylo ještě v dopoledních hodinách řádně uklizeno.

Doufejme, že podobně úspěšné akce se budou za přispění naší obce opakovat častěji.

Jaroslava Tihlaříková

 

Koncert Rádia OK – poděkování

Jménem pořadatelské služby obce bych velmi rád poděkoval všem, kteří se podíleli na přípravách i vlastní organizaci koncertu Rádia OK v Opatovicích nad Labem.

Děkuji starostovi obce Pavlu Kohoutovi za plnou podporu akce a technické zajištění ze strany obce, také Marcelu Klabanovi, Davidu Samkovi, Soně Štěpánková, Miladě Langové, Václavu Liškovi za pomoc při přípravě akce a následné koordinaci v průběhu koncertu. Děkuji všem dobrovolníkům, kteří strávili celou sobotu v pořadatelské službě a podíleli se tak na organizaci a řádném průběhu celého koncertu. Děkuji tedy Eleně Julákové, Vladimíře Langové, Aleně Čepkové Pudíkové, Věře Pečenkové, Michaele Křepské, Janě Jarkové, Antonínu Novákovi, Jaroslavě Tihlaříkové, Pavlu Greššovi, Michalu Maiovi, Pavle Najšelové, Romaně Stehnové, Šimonu Langovi, Michalu Šupolovi, Radku Zapletalovi, Lukáši Podařilovi, Michalu Tydrychovi a Antonínu Daňkovi. Bylo potěšující spolupracovat především s mladými lidmi, kteří projevili velký zájem o organizaci této akce. O fotografie z koncertu se postarali především Jaromír Chudý a Jaroslava Tihlaříková. Musím ocenit i žáky 9. B Petra Vávru, Ondřeje Knížka a 8. A Pavlu Jankovou, Petru Jankovou, Nguyen Thi Haianh a Vojtěcha Mlynáře, kteří projevili velké nasazení při spolupráci s pořadatelskou službou. Děkuji také strážníkům Obecní policie Opatovice nad Labem Petru Skálovi a Vítězslavu Škodovi, pracovníkům technických služeb obce, Obvodnímu oddělení Policie ČR Lázně Bohdaneč především pak prap. Jiřímu Vašíčkovi, opatovickým hasičům Petru Pecnovi, Pavlu Krpatovi, Zdenku Halmovi, Tomáši Zvěřinovi, Janu Douchovi, Pavlu Jarábkovi, Michalu Jonášovi, Milanu Šmejzovi a Aleši Křepskému.

Po skončení celé akce musím konstatovat, že i přes věčné připomínky občanů naší obce je možné u nás uspořádat takto masivní akci. Jen je potřeba projevit snahu. Těší mě, jak velký zájem projevila především mladá generace, která je tak často kritizována. Výsledná spolupráce probíhala podle mého názoru na velmi dobré úrovni a nebylo by špatné, kdyby o podobném nasazení zapřemýšleli i mnozí řečníci, kteří doposud nic neudělali.

Ještě jednou děkuji všem jmenovaným i těm, kteří nás podpořili, a těším se na setkání při nějaké další akci. V Opatovicích nad Labem to začíná žít. Buďme rádi.

Radek Šejvl

 

Sbíráme fotografie z koncertu Rádia OK

Sbíráme veškeré fotografie z proběhlého koncertu rádia OK v Opatovicích nad Labem. Pokud máte fotografie a chcete se o ně podělit, kontaktujte mě prosím na telefonu 731 539 025 nebo na e-mailu Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript . Vaše fotografie budou uloženy v obecním archivu. Totéž platí i pro fotografie pořízené i při jiných příležitostech. Děkujeme předem.

 

Radek Šejvl

 

 

 

Jste zde: Zpravodajství Aktuality z obce Na koncert Rádia OK přijelo 6500 návštěvníků