top

Vyjádření výboru TJ Sokol Opatovice n. L.

Email Tisk PDF

altNaší obcí se stále šíří různé názory na využití házenkářského hřiště a kritika jeho uzavření pro nekontrolované využití. Tyto názory však vycházejí pravděpodobně z neznalosti technických parametrů nového povrchu hrací plochy. Žádný z těchto kritiků a navrhovatelů se nesnaží vymyslet další využití fotbalového hřiště, protože si je vědom toho, co lze provozovat na kvalitním trávníku, aniž by došlo k jeho poškození.

Přitom by stačilo, aby se seznámil s provozním řádem, který je volně přístupný na internetových stránkách TJ Sokol a obce Opatovice n. L., a bylo by po nereálných návrzích a zbytečné kritice, pokud ovšem v tom není záměr očernit TJ Sokol.

V minulosti bylo házenkářské hřiště vždy zcela otevřené a přístupné každému. Nikdo nikoho neomezoval v činnosti, protože povrchy hrací plochy byly z materiálů, které snesly značné zatížení bez ujmy na kvalitě (šotolina nebo asfalt). Bohužel nic však nemá nekonečnou životnost, tak i asfaltová plocha po 30 letech dosloužila a potřebovala provést zásadní rekonstrukci. K tomu navíc řídící orgán Svazu národní házené rozhodl, že všechny hrací plochy pro I., II. ligu a zápasy o Mistra ČR a finále Poháru ČR mládeže se musí hrát na povrchu z umělé trávy nebo z umělé hmoty na bázi polyuretanu.

Z těchto důvodů jsme byli nuceni zrealizovat změnu povrchu hřiště, což se nám podařilo po čtyřech letech neúspěšného žádání o dotaci z MŠMT až za finančního přispění obce. Kdo se o život v TJ Sokol zajímá, jistě zjistil, že sportovní areál v Pohřebačce se za poslední roky značně změnil k lepšímu a to nejen pro hráče, ale i pro diváky (nové tribuny, sociální zařízení atd.). To stálo nemalé prostředky, které TJ Sokol musela zajistit i z jiných zdrojů než jen od obce (včetně vlastních), i spoustu hodin bezplatné práce členů TJ Sokol.

Nový povrch přinesl zásadní zlepšení podmínek pro sport. Pružný povrch značně zmenšil riziko zranění a významně snížil zátěž pohybového ústrojí především u mládeže. Současně to ale znamená omezení pro konání jiných než sportovních aktivit.  Výrobcem stanovena značná omezení pro jeho používání vyplývají z vlastností materiálu.

Například na povrchu je zakázáno kouřit, nelze používat obuv, která zanechává černé stopy (gumové kopačky…), zapichuje se do povrchu (tretry, dámské lodičky…), není možné po povrchu jezdit na kole, motocyklu apod. a také nelze na povrch vylévat slazené nápoje, pivo atd.

Toto je jen část omezení. Z toho jasně vyplývá, že nelze hřiště otevřít nekontrolovaně široké veřejnosti a neomezovat na něm činnost.

Jak již bylo v minulosti několikrát výborem TJ Sokol Opatovice n. L. veřejně deklarováno, je možno provozovat na hřišti různé sportovní aktivity. Při všech akcích pořadatel musí doložit, že je schopen zabezpečit dodržování všech omezení.  Je samozřejmostí, že potom nese plnou zodpovědnost za to, že všichni účastníci takové akce budou dodržovat podmínky dané provozním řádem.

Výbor TJ Sokol musí dbát na to, aby všechny finanční prostředky, které byly investovány do komplexní rekonstrukce sportovního areálu, nepřišly v niveč zásluhou nezodpovědného konání několika jednotlivců nebo zanedbáním pořadatelské služby. V současné době není ani v blízké budoucnosti nebude reálná představa, že v případě poškození povrchu hřiště, by TJ Sokol byla schopna zajistit další značné prostředky na opravu nebo výměnu povrchu.

Výbor TJ Sokol Opatovice n.L.

Hlášení obecního rozhlasu

Nové dokumenty

Úřední deska - Oznámení o spojení územního a stavebního řízení, zahájení společnéhoi řízení a pozvání k veřejnému ústnímu jednání

Úřední deska - Určení termínu sčítání zvěře

Úřední deska - Veřejná nabídka pozemků

Úřední deska - Veřejná vyhláška - Sdělení - Seznámení s podklady rozhodnutí

Úřední deska - Oznámení o spojení územnního a stavebního řízení, zahájení společného řízení a pozvánka k veřejnému ústnímu jednání

Živé obce

FIRMY A SLUŽBY V NAŠÍ OBCI
Banner
Banner
Jste zde: Zpravodajství Aktuality z obce Vyjádření výboru TJ Sokol Opatovice n. L.