top

AKTUÁLNĚ DOPLNĚNO: Autobusy projíždí obcí

Email Tisk PDF

alt

Od 1. října vstupuje v platnost změna jízního řádu autobusové linky 650550 Pardubice - Hradec Králové. Od tohoto data budou autobusy, které projíždí obcí, zastavovat na zastávce Březhrad, bytovky. Přidáváme nový jízdní řád platný od 1.10.2010.

Po mnoha jednáních s Krajským úřadem Pardubického kraje bylo dohodnuto, že od 1. září 2010 projíždí polovina autobusů linky 650550 Pardubice – Hradec Králové obcí. 

Starosta obce podepsal s dopravcem smlouvu. Ta zaručuje, že 10 autobusů od Pardubic a 9 autobusů od Hradce Králové projede celou obcí. V obci tyto autobusy zastavují u obecního úřadu, u Albisu a v Pohřebačce u přejezdu. Ostatní autobusy této linky budou nadále zastavovat podle původního jízdního řádu. Nový jízdní řád platný od 1. 10. 2010 je k dispozici ke stažení.


Po mnoha peripetiích s autobusovou dopravou v obci v posledních letech se jedná o zlepšení dopravní obslužnosti ve všech částech obce. Smlouva je podepsána do 31. 12. 2010. Z pohledu kraje jde o zkušební provoz. Když se průjezd autobusů obcí osvědčí, což samozřejmě předpokládáme, dojde k automatickému prodloužení této změny, a pro naši obec to bude znamenat další příležitost pro jednání o zajíždění všech autobusů této linky. Pozorně si prostudujte nový jízdní řád, aby nedocházelo k nepříjemným omylům při cestování do obou krajských měst. Příjemnou cestu.

Radek Šejvl

Poděkování za spolupráci

Děkuji za spolupráci aktivním občanům obce, kteří se podíleli na všech zásadních změnách okolo dopravy v obci. Pracovně jsme toto seskupení nazývali dopravní kroužek. Bez podpory a pomoci těchto občanů by těžko došlo k nějaké změně, či zlepšení dopravní situace v obci. Členové dopravního kroužku dva roky aktivně spolupracovali při snaze o instalaci dopravního omezení rychlosti na 50 km/h u čerpací stanice a při zákazu průjezdu kamionů a nákladních automobilů obcí nad 7 tun ve směru od Plačic. Jsem rád, že mohu za úspěšnou práci označit i činnost, která se týkala projíždění autobusů linky 650550 obcí. Děkuji jmenovitě Radku Šejvlovi, Marcelu Klabanovi a Tomáši Charouskovi. Jejich iniciativa pomohla k tomuto výsledku.

 Ing. Pavel Kohout

Hlášení obecního rozhlasu

Nové dokumenty

Základní škola - jídelní lístek 31.1. - 4.2.

Úřední deska - oznámení o uložení písemnosti

Úřední deska - výběrové řízení na pronájem bytu č. 1, Hradecká 182

Úřední deska - výběrové řízení na pronájem bytu č. 6, Pardubická 29

Úřední deska - prodloužení platnosti územního rozhodnutí

Jste zde: Zpravodajství Aktuality z obce AKTUÁLNĚ DOPLNĚNO: Autobusy projíždí obcí