top

Jednotka požární ochrany

Povinnost obcí zřizovat jednotky požární ochrany vychází z § 68 zákona č.133/1985 Sb., o požární ochraně, ve znění pozdějších předpisů, zejména pak § 29 zákona 237/2000 Sb a zákonů 239, 240 a 241 / 2000 Sb. - tzv. " Krizových zákonů "
Obce, které nezřídí jednotku požární ochrany podle § 68 odst.1, jsou povinny sdružit prostředky na společnou jednotku podle odstavce 1 s hasičským záchranným sborem kraje nebo obcí, jejichž jednotky požární ochrany jsou předurčeny požárním poplachovým plánem okresu k prvnímu zásahu pro uvedenou obec.

Telefon

mobilní: 724 192 909, 605 252 024

Oficiální email:

Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Adresa:

Jednotka sboru dobrovolných hasičů Opatovice n/L

53345 Opatovice nad Labem

Velitel jednotky:

Bc. Ivo Novák

 

Námětové cvičení – 1. října 2011, Náchod

Email Tisk PDF

altV sobotu 1. října se naši psovodi účastnili nočního námětového cvičení v Náchodě, které bylo zaměřeno na vyproštění obětí sutinového závalu.

Cvičný „poplach“ byl vyhlášen ve 21 hodin. Naše kynologické pátrací týmy vyjely na místo společně s Hasiči Náchod, Hasiči Lipí a Hasiči Běloves. Současně na místo události směřoval i tým zdravotních záchranářů Červeného kříže Hradec Králové.

Aktualizováno pátek, 07 říjen 2011 10:00 Celý článek...

Pátrání po pohřešovaném

Email Tisk PDF

 

Dne 24. června byla krátce po 16 hod naše jednotka požádána rodinnými příslušníky o pomoc při pátrání po pohřešovaném čtyřiadvacetiletém Pavlovi N. z Pardubic. Pohřešovaný  v brzkých ranních hodinách opustil místo svého bydliště s tím, že jde do zaměstnání, kam však nedorazil.

Celý článek...

Pátrací akce

Email Tisk PDF

altDne 27.01.2011 byla naše jednotka nasazena při pátrání po pohřešovaném Dušanovi Lednovi z Hradce Králové, který je pohřešován od soboty 22.1.2011. Jmenovaný v ten den opustil Fakultní nemocnici v Hradci Králové, kde byl hospitalizován a od té doby se nikomu z rodiny neozval.

Aktualizováno neděle, 30 leden 2011 11:42 Celý článek...

Opatovičtí hasiči pomáhali hledat ztracené chlapce v Pardubicích

Email Tisk PDF

 

Dnes, 22.11. v 15:35hod byla naše jednotka vyrozuměna Policií ČR o zahájení pátrací akce po dvou pohřešovaných žácích základní školy v Pardubicích - Polabinách, v Družstevní ulici.

Chlapcům bylo šest let a bez vhodného oblečení a obutí opustili areál školy.

Na místo pátrání se deset minut po zahájení akce dostavil první pátrací tým naší jednotky a po dalších 15 minutách druhý. Oba týmy se okamžitě zapojily do prohledávání okolí.

Celý článek...

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Hlášení obecního rozhlasu

Nové dokumenty

Úřední deska - Rozhodnutí - stavební povolení - rozhodnutí o umístění stavby

Úřední deska - Oznámení o spojení územního a stavebního řízení, zahájení společného řízení a pozvání k veřejnému ústnímu jednání

Úřední deska - Posouzení vlivů na životní prostředí podle zákona č. 100/2001 SB.

Úřední deska - Nabídka pozemků PF ČR k náhradním restitucím

Živé obce

FIRMY A SLUŽBY V NAŠÍ OBCI
Banner
Banner
Jste zde: Organizace a instituce Zájmové organizace SDH Opatovice nad Labem