top

Co se dělo v MŠ

Školka plná čertíků a čertic

Email Tisk PDF

 

V pátek 2. prosince  se naše mateřinka změnila k nepoznání – místo školky peklo. Od rána se ve všech odděleních pohybovali malí čerti a čertice v převlecích od maminek. Čekalo na ně spousta zábavných her a soutěží, tanečků i čertích kouzel.

 Jak jim to slušelo a co se dělo uvidíte v naší fotogalerii.

 Připravila: Jaroslava Fryšová

Vánoční zpívání

Email Tisk PDF

 

Zpívání je pro většinu malých dětí velmi oblíbenou činností. V mateřské škole zpíváme s dětmi a dětem každý den.  

S blížícími se nejkrásnějšími svátky v roce se věnujeme přibližování českých lidových tradic, poznávání krásy a jedinečnosti naší lidové slovesnosti. K tomu využíváme především českých  vánočních koled. Koledy nám pomáhají seznamovat děti s důležitými lidskými hodnotami, jako je úcta, pokora, obdarování, láska k lidem, … Při společném zpívání pozorujeme radost a očekávání, krátíme si chvíle při těšení se na Vánoce.

 

Celý článek...

Martin na bílém koni

Email Tisk PDF

 

Stejně jako minulý rok proběhly v Mateřské škole Opatovice n/L „Martinské slavnosti.“ Celý týden se děti velmi těšily na příjezd Martina na bílém koni.V rámci projektu se seznámily s legendou o sv. Martinovi, zpívaly si,  recitovaly a hrály scénky.

Celý článek...

„Strašidelná cesta zámkem“

Email Tisk PDF

altVe středu 2. 11. zavítaly děti od „sluníček“ a „kytiček“ do Chlumce n/C na zámek Karlova Koruna, kde se účastnily netradiční prohlídky zámku. Přivítala je průvodkyně v kostýmu pirátky, která jim v několika komnatách představila piráty, čerty i čarodějnici. Její vyprávění bylo tak citlivé, že se děti nebály ani upíra!

V druhé části programu děti absolvovaly zábavné hry. Vyzkoušely si obsluhu kormidla a složily pirátský slib. Za své snažení a statečnost obdržely „certifikát.“

Co děti prožily, sdělovaly velmi živě a s nadšením už při odchodu v šatně rodičům. Obrázky, které vytvořily, vypovídají o zdařilém programu.

 Připravila: J. Fryšová

Foto: viz Fotogalerie (rajce)

Aktualizováno sobota, 12 listopad 2011 01:00

Vedle naší školky,stojí stromek….

Email Tisk PDF

Ve středu 21.září 2011 jsme se sešli společně s rodiči na naší školní zahradě, abychom zasadili „strom míru“. Naše Mateřská škola Opatovice nad Labem se zapojila do akce pořádané Leaf International a Environmental Online nazvané „Plant a tree for peace“ (Zasaď strom pro mír), pod záštitou OSN, která na tento den vyhlásila „ Světový den míru“. Této kampaně se účastní více než 5000 škol z celého světa. Nejprve pronesla krátký proslov pí. ředitelka J. Fryšová. Poté bylo přečteno prohlášení OSN. Děti z naší MŠ přednesly básničku a potom za pomoci našich zahradníků vysadily děti do připravené díry stromek javoru. Na závěr příjemného setkání děti plnily různé úkoly v areálu zahrady – např. se učily rozlišovat jehličnaté a listnaté stromy, správně je pojmenovávaly a seznámily se i s tím, jak se správně o stromek starat. Už se všichni těšíme, jak nám náš „stromek míru“ poroste!

Aktualizováno středa, 19 říjen 2011 10:13

Hlášení obecního rozhlasu

Nové dokumenty

Úřední deska - Rozhodnutí - stavební povolení - rozhodnutí o umístění stavby

Úřední deska - Oznámení o spojení územního a stavebního řízení, zahájení společného řízení a pozvání k veřejnému ústnímu jednání

Úřední deska - Posouzení vlivů na životní prostředí podle zákona č. 100/2001 SB.

Úřední deska - Nabídka pozemků PF ČR k náhradním restitucím

Živé obce

FIRMY A SLUŽBY V NAŠÍ OBCI
Banner
Banner