top

Pátrací akce

Email Tisk PDF

altDne 27.01.2011 byla naše jednotka nasazena při pátrání po pohřešovaném Dušanovi Lednovi z Hradce Králové, který je pohřešován od soboty 22.1.2011. Jmenovaný v ten den opustil Fakultní nemocnici v Hradci Králové, kde byl hospitalizován a od té doby se nikomu z rodiny neozval.


O pomoc při pátrání po pohřešovaném nás ve středu 26.1.2011. požádala jeho manželka. Na základě jejího telefonátu jsme se spojili s příslušným důstojníkem Policie ČR v Hradci Králové, který má pátrání po pohřešovaném Dušanovi Lednovi na starosti. Během telefonického hovoru jsme na následující den naplánovali schůzku se zástupci Policie, na které jsme následně vymezili lokality, které bylo potřeba prohledat.

Ve čtvrtek, po poradě s příslušníky SKPV Hradec Králové, byly v 9:30hod nasazeny tři KPT k prohledání břehů a přilehlého okolí Opatovického písníku a obou břehů toku Labe, s přilehlým okolím, od jezu u mostu na Vysokou nad Labem po oblast v úrovni prodejny Siko

Prvotně naše KPT prohledaly okolí Opatovického písníku a blízké okolí skladové oblasti v Březhradu, a to včetně přilehlých polí a lesních porostů. Prohledávaný prostor byl ohraničen silnicí č. 37., zástavbou obce Březhrad, zástavbou podél příjezdové komunikace k vlakovému nádraží v Opatovicích n.L. a zástavbou rodinných domů obce Opatovice n.L.. Při prohledávání oblasti mezi písníkem a obcí Březhrad byl zároveň prověřen i druhý, menší písník, včetně jeho okolí.

Během pátrání v této lokalitě jsme neměli přístup do těsného okolí menších budov mezi Opatovickým písníkem a silnicí č. 37 z důvodu jejich oplocení.

Po prohledání výše popsaného prostoru jsme se přesunuli k prohledání břehů toku Labe a jejich okolí. Prohledávání této oblasti jsme zahájili u jezu, který je u mostu přes Labe směrem na Vysokou nad Labem, po obou březích současně. Oba břehy a jejich okolí, byly prohledány až do úrovně prodejny Siko, která je v těsné blízkosti kruhové křižovatky na silnici č. 37. před Opatovicemi n.L.. Při prohledávání této oblasti byly zároveň prověřovány i lesní porosty a přilehlá pole, do vzdálenosti 200m od toku Labe.

Pátrání bylo ukončeno ve 14:46hod s negativním výsledkem a KS se v 15:10hod vrátila zpět na základnu.
Pátrací akce se účastnily KPT ve složení Jan Tauchman + Besi, Michaela Simonová + Anny a Jan Doucha + Bayro.

Jan Doucha

Hlášení obecního rozhlasu

Nové dokumenty

Základní škola - jídelní lístek 21. - 25.2.

Úřední deska - dražební vyhláška

Úřední deska - Oznámení zahájení územního řízení a pozvání k veřejnému ústnímu jednání

Úřední deska - záměr obce - prodej pozemku

Soutěžíme o Zlatý erb

Soutěžíme o Zlatý erb - v soutěži o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí
Dejte nám svůj hlas pro cenu veřejnosti. Děkujeme.