top

Aktuality JPO

Email Tisk PDF

 

5.12.2009 Periodický výcvik hasičů JPO obce

 

Opatovičtí hasiči absolvovali povinné periodické přezkoušení obsluhy motorové pily. Praktický výcvik formou kácení vybraných dřevin probíhal pod dohledem odborného instruktora. Přezkoušení absolvovalo 14 členů jednotky.

Leden 2010 :Přidělení garážového stání pro JSDH

Obecní rada rozhodla o přidělení dvougaráže v objektu bývalých hasáren Jednotce sboru dobrovolných hasičů obce. Sbor tak získal prostor pro důstojné uložení techniky.Předpokládané využití nových prostorů bude pro starší a záložní techniku. Výjezdové prostředky JPO zůstanou beze změny v prostorech stávající zbrojnice

 

 

18.3.2010 : Pravidelný kurz první pomoci

JSDH absolvovala pravidelné školení první pomoci, tentokrát formou workshopu pod vedením profesionálního zdravotnického záchranáře LZS Hradec Králové. Tradičně se akce zúčastnili také strážníci Obecní policie Opatovice n/L a tentokráte také několik civilních posluchačů z řad občanů obce. Mohla by to pro nás být inspirace k tomu, aby příští školení probíhalo veřejnou formou.

 

27.3.2010: Výcvik nositelů dýchací techniky JSDH

Dlouholeté dobré vztahy s Báňskou záchrannou službou v Odolově jsme opět využili k odborné přípravě nositelů dýchací techniky na cvičebním polygonu Revírní báňské záchranné stanice v Odolově. Vyškolení členové jednotky si tak mohli na vlastní kůži vyzkoušet zásah v plné výbavě s použitím dýchacích přístrojů v náročném prostoru výcvikové překážkové dráhy.

 

Ivo Novák

 

 

Hlášení obecního rozhlasu

Nové dokumenty

Základní škola - jídelní lístek 21. - 25.2.

Úřední deska - dražební vyhláška

Úřední deska - Oznámení zahájení územního řízení a pozvání k veřejnému ústnímu jednání

Úřední deska - záměr obce - prodej pozemku

Soutěžíme o Zlatý erb

Soutěžíme o Zlatý erb - v soutěži o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí
Dejte nám svůj hlas pro cenu veřejnosti. Děkujeme.